Årets første norske stormesse
Onsdag starter den norske messesesongen med den etterhvert tradisjonelle båtmessen på Straume Idrettspark utenfor Bergen.
Grunnlaget for messen var Norboat Vests tradisjonelle «Dra til sjøs»-messe, men de siste årene har arrangementet i de store idrettshallene på Sotra vært i regi av lokale krefter. Så også i år, og i år er messen dessuten omdøpt til Båt, Bil & Caravan-messen 2025 - og dekker nå både store fotballhallen og to litt mindre haller på anlegget.
Båtdekningen er likevel fortsatt bra, med 35 aktører innen båtsalg, båtbygging og tjenester til båtlivet, selv om det i år ikke mønstres båter over rundt 30 fot.
Blant nyhetene på messen er Sting 725 i XL utgave, West 590 Pro C, samt lokal debut for Nordkapp 830 Coupe. Besøkende får også en introduksjon til de danske POCA-båtene og kan se nærmere Brunswicks nye Navan-serie, som blant annet får avanserte Petestep-skrog og store fartsressurser.
Messen har åpent til søndag 9. februar og det er gratis adgang. Besøkende anbefales å parkere i «Kystgarasjen» ved Sartor senter. De to første timene er det gratis å parkere, og det settes opp gratis shuttlebuss til messen.